ULU ZEYTİN ZEYTİNYAĞI FABRİKASI ve KARABELEN ZEYTİNYAĞI

Antalya Bölgesi’nde zeytincilik ve zeytinyağı üretiminde öncülük yapan ailemiz, zeytinyağı üretimine uzun zaman önce Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Gündoğdu Beldesi’nde “sulu baskılı taş değirmen” tabir edilen geleneksel yöntemle başladı.

2003 yılında, “ULU ZEYTİN ZEYTİNYAĞI FABRİKASI”nı tamamıyla yenileyip modern makinalarla tekrar işletmeye açtık ve zeytinliklerimizin bulunduğu tepeden esinlenerek “KARABELEN” ismini markamız olarak belirledik. 

Gıda mühendisimiz gözetiminde devam ettiğimiz üretimimizde; “Zeytin” ve “Zeytinyağı”na hakkettiği saygı ve özeni göstererek en lezzetli, en beğenilen, en temiz, en güvenilir ürüne ulaşmak amacıyla geleneksel öğretiler ışığında faydalı yenilikleri de kullanıyoruz.

***

ULU ZEYTIN OLIVE OIL MILL  and  KARABELEN OLIVE OIL

As Antalya’s pioneer family in olive farming and olive oil production, we first  started years ago with a traditional stone-press mill in Gundogdu, Manavgat.

Later in 2003, we moved to our new location (again in Gundogdu) with modern machinery, a new building and our new brand name KARABELEN (with the inspiration from the hill where our olive trees are).

Now, we’re producing our natural olive oil with our family’s traditional knowledge and a modern facility, under the supervision of our food engineer.